Апреля 18 2021 16:44:03
Навігація
¤ НАШ НОВИЙ САЙТ
¤ НОВИНИ
¤ ІНФОРМАЦІЯ
¤ АБІТУРІЄНТУ
¤ СТИПЕНДІЇ *ЕЛЕКТР.ПІДРУЧНИКИ (потрібна авторизація)
¤ НМЗ дисциплін
¤ ФОТОГАЛЕРЕЯ
¤ ПОШУК РОБОТИ
Державна атестація студентів


З 24 січня в Прикарпатському лісогосподарському коледжі розпочалась Державна атестація студентів спеціальностей «Зелене будівництво і садово-паркове господарство» та «Туристичне обслуговування».

Головами ДКК були запрошені:
- на спеціальність «Зелене будівництво і садово-паркове господарство» Дудин Роман Богданович, кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри ландшафтної архітектури, садово-паркового господарства та урбоекології НЛТУ України.
- з спеціальності «Туристичне обслуговування» Калуцький Іван Федорович професор кафедри екології та рекреації Прикарпатського національного університету ім.В.Стефаника та Чорна Любов Василівна доцент кафедри туризмознавства і туристичних спеціальностей Прикарпатського національного університету ім.В.Стефаника.

30 студентів спеціальності «Зелене будівництво і садово-паркове господарство» успішно захистили дипломні проекти і за рішенням ДКК їм було присвоєно кваліфікацію технік ландшафтного дизайну, з них чотири студенти Василькова Р.М., Петрушка Є.В., Петрушка П.В., і Сасник О.В. отримають дипломи молодшого спеціаліста з відзнакою.

23 студенти спеціальності «Туристичне обслуговування» успішно склали державні іспити з фаху та іноземної мови і за рішенням ДКК їм присвоєно кваліфікацію фахівця туристичного обслуговування, двоє студентів Гав’як О.Б. і Терефенко Т.В. отримають дипломи молодшого спеціаліста з відзнакою.
Різдвяні канікули в Києві
РІЗДВЯНІ КАНІКУЛИ В КИЄВІ

Неймовіро швидко завершились зимові канікули….
Ми повернулись до трудових навчальних буднів в коледжі , а в думках все ще жевріють приємні спогади про Київ. В трепетному очікуванні промайнули Різдвяні свята для нашої групи ТО-31. Довгоочікуваний день настав – четвер, 10 січня 2013 рік.
Мандрівка розпочалась з ж/д вокзалу м. Стрия. Ніч, проведена в дорозі, була наповнена безліччю передчуттів . Столиця зустріла нас похмурим небом, засніженими вулицями, але святковим настроєм.
Київ дуже красиве і велике місто з безліччю пам’яток культурного , історичного та політичного значення. Проте , приїжджаючи сюди всього на один день, як було у нашому випадку, хочеться «ПОБАЧИТИ ВСЕ» . Саме в такий момент виникає питання :”Що ж можна побачити в Києві і чим зайнятися, щоб ця мандрівка ще довгий час залишала приємний присмак зимової столичної казки?”.
Після сніданку під керівництвом наших викладачів Гошовської І.І., Горбової М.Я., Музичка Р.О., Янишівського Я.Я., Савчин А.І., Савчин Л.М. було вирішено відправитись в одну з найбільших православних святинь України – Свято-Успенську Києво-Печерську Лавру. Заснована ще в XI сторіччі, вона досі захоплює подих своєю красою, величчю та неймовірними архітектурними формами.
На шляху до Лаври ми також оглянули Меморіал Вічної Слави,в підніжжі якого безперестанно горить Вічний Вогонь.
Наступною зупинкою на нашому маршруті був Арсенал та монументальна скульптура Батьківщина-Мати. Задуманий як символ Перемоги, пам'ятник майже відразу після відкриття ознаменувався як відображення нашої Батьківщини.
З оглядового майданчику біля меморіалу перед групою відкрилась панорама дніпровських схилів ,самого Борисфену та лівобережжя Києва, що дозволило уявити грандіозність цього міста.
В другій половині дня ми ознайомилися з важливими для нашої держави будинками, де трудяться для нашого народу державні чиновники. Першим об’єктом був будинок з химерами. Дивуючи своїм казковим виглядом він слугує своєрідною візитівкою Києва.
Проходячи вулицями древнього міста нашу увагу привернув і Національний Банк, що так старанно забезпечує стабільность грошової одиниці України.
Далі на шляху ми побачили Маріїнський палац. Засмутило те,що споруда,яка презентує нашу країну у світі як державна резиденція, знаходилась у доволі занедбаному вигляді… Наша дорога продовжувалась і згодом ми мали можливість побачити Верховну Раду України.
Пізніше група відправилась до стадіону «Динамо» ім.В.Лобановського,а далі нас чекав Софійський собор. Вже близько тисячоліття Софія Київська привертає до себе тисячі відвідувачів своєю історією та мистецькими шедеврами.
Пробуваючи поблизу Михайлівського собору,ми не могли не відвідати його. Казкова атмосфера вечірнього Києва та бій годинника на дзвіниці додавала особливого шарму Золотоверхому.
Всі заплановані екскурсійні об’єкти були відвідані,тому з вільним серцем ми повертались на центральну площу. Останні години,проведені на Майдані , дозволили повністю відчути атмосферу цього міста. Ялинка, оповита безліччю барв і дитячим сміхом була найкращим завершенням цього незабутнього дня.
Саме так всі учасники цієї неймовірної поїздки отримали можливість на один день стати частинкою цього багатотисячного міста . Пройшло вже досить часу, а думки все ще повертаються до тих зимових пейзажів нічної столиці за вікном потяга…


Статтю підготували студенти групи ТО-31: Заяць Марія і Сирватка Іванна
ЕКСКУРСІЯ ЗАКАРПАТТЯМ

ЕКСКУРСІЯ ЗАКАРПАТТЯМ

17 жовтня група ТО-31, з викладачами: Гошовською І.І, Горбовою М.Я.,Соболь І.П. та Черневою Л.В., побували на екскурсії яка проходила по маршруту Болехів-Мукачево-Берегово. Екскурсія розпочалась з мальовничого куточку Прикарпаття - міста Болехова. Ми мандрували територією Івано-Франківської,Львівської області до сонячного Закарпаття. За цей час ми подолали 4 перевали. З вершин перевалів перед нами розкинулась широка панорама Сколівських бескидів,які розташовані в межиріччі річок Опір та Свіча.Спостерігали ми і за найвищою вершиною Бескидів горою Пікуй (1408 м.). Спочатку ми побували в урочищі Берегвар, де знаходиться мисливський палац графів Шенборнів. Замок побудований у 1890 році в готичному стилі. За цим палацом можна вивчати календар. Тут 365 вікон, 52 кімнати,12 входів. З 1946 року тут знаходиться санаторій «Карпати»,де лікують серцево-судинні захворювання. Прогулявшись по території штучного дендропарку,ми мали можливість побачити дуже багато рідкісних видів рослин: самшит, катальпу, сосну Веймутова, канадську ялину, японську вишню, розовий бук, італійську глиницю. З позитивним настроєм, попрямували до замку Паланок, який знаходиться в м. Мукачеві. Це замок, якому вже понад 900 років. Екскурсанти немов би поринули в минуле,в часи середньовіччя, де жили лицарі і королі. В замку ми слухали класичну музику,відвідали всі найцікавіші об’єкти замку: памятник Федору Коріятовичу ,Ілоні Зріні та кімнату тортур. Наступним об’єктом екскурсії є місто Берегово.
В Берегово ми плавали в термальному басейні,вода до якого поступає з глибини 1680 метрів. Аналоги такої води є лише в трьох куточках світу – в Новій Зеландії, Ісландії, на острові Сахалін. На зворотньому шляху ми зупинилися в одного з місцевих виноробів. Де мали можливість подегустувати 5 видів найпопулярнішого вина Закарпаття. Всі учасники екскурсії задоволені даною поїздкою,тому що був комфортабельний автобус,гарна сонячна погода,і гармонія між всіма екскурсантами.

Студент ПЛГК, Крисько Ігор
Повстанський бастіон — Яворина
ПОВСТАНСЬКИЙ БАСТІОН - ЯВОРИНА


9 жовтня студенти Прикарпатського лісогосподарського коледжу вирушили в туристично-краєзнавчий похід, присвячений 70-ій річниці створення УПА, на г. Яворину та бункер «Роберта». Учасниками мандрівки були студенти 4-го курсу спеціальності «Туристичне обслуговування» та викладачі Горбова М.Я, Гошовська І.І., Янишівський Я.Я.
Мандрівники поклали вінок до пам’ятника крайового провідника ОУН Карпатського краю Ярослава Мельника ("Роберта") в с. Липа.
Наступним відвідуваним об’єктом була відновлена криївка крайового проводу поблизу гори Яворина. Місцевість поблизу г. Яворини є легендарною: вона пов’язана з визвольною боротьбою українського народу в 40-50 – их роках ХХ століття. Туристи уважно слухали розповіді про «Роберта» та школу, яка готувала старшинські кадри для Армії Нескорених.
Цікаво, що криївка «Роберта» була добре замаскована. Кілька днів солдати безуспішно нишпорили але виявити її було неможливо. Та випав невеликий сніг, і над криївкою почав швидко танути. Це помітили вороги. До останнього набою відстрілювалися повстанці, залишивши тільки по кулі для себе, щоб не здатися ворогові живими… Так загинули крайовий провідник ОУН Ярослав Мельник (Роберт), його дружина Антоніна (псевдо Таня), а також семеро їхніх побратимів. Матір Роберта, двох його братів і чотирьох сестер з села Бережниці Калуського району вивезли в Сибір. За заслуги перед Україною Я.Мельник в 1945 році був нагороджений Бронзовим Хрестом Заслуги, а в 1947 - Золотим Хрестом Заслуги (посмертно).
Поблизу бункера (в урочищі Глибокому) віднайдено і облаштовано цвинтар. Тут поховані командир старшинської школи УПА «Олені» майор Ф.Польовий («Поль»), інструктори, провідники і стрільці штабу, які загинули в нерівному бою з енкаведистами. Школа «Олені» була створена в 1943 році у волинських лісах, а згодом передислокована в Карпати.
Учасники походу підкорили вершину гори Яворини та урочисто підняли прапор під виконання гімну України. Погода сприяла мандрівці. Високі Бескиди виглядали чудово і неповторно. А задоволені мандрівники висловили бажання подальшої участі в подібних заходах.
Горбова М.Я., Гошовська І.І.
викладачі Прикарпатського л/г коледжу
Є МАЙБУТНЄ В УКРАЇНИ!
Є МАЙБУТНЄ В УКРАЇНИ !


З часу виникнення української нації кращі сини і дочки нашого народу боролися і гинули в боротьбі за свою державу. Під впливом ідеї націоналізму Міхновського і Донцова з 1929 року почала діяти створена Євгеном Коновальцем Організація Українських Націоналістів (ОУН), яка виховувала стійких, сильних духом українців, які в майбутньому стали основою Української Повстанської Армії. Ця історична подія відбулася 14 жовтня 1942 року в день Пресвятої Покрови – Богородиці – захисниці вояків України.
В цьому році минає 70 років, відколи у волинських лісах почали діяти перші загони УПА. Українська Повстанська Армія кинула виклик гітлерівській і сталінській імперіям.
10 жовтня у Прикарпатському лісогосподарському коледжі з нагоди вшанування 70- річчя створення УПА відбувся урочистий парад пісні і строю.
Для його проведення були вишикувані 19 груп студентів і два ліцейні класи разом із кураторами. Свято відкрив директор коледжу Черневий Ю.І., який звернув увагу на ту велику роль, яку відіграли повстанці в житті нашої держави. Привітав учасників параду і голова Товариства ОУН-УПА Болехівщини Хурт В.М..
І ось урочистість почалась. Студенти йшли стройовим кроком, лунали повстанські, стрілецькі, козацькі пісні. Піднесено, урочисто марширувала наша студентська юнь, майбутнє нашої України. Всі групи показали відмінний вишкіл. Особливо слід відзначити наймолодших 14 - літніх ліцеїстів 8 класу (куратор Юрів Л.Д.), які отримали найбільше симпатій глядачів. В підсумку кращими групами стали: ЛГ-31 (куратор Гринечко В.Ю.), СПГ-21 (куратор Москалик О.М. ), ТО-11 (куратор Филик М.Б.).З почуттям відповідальності за підготовку груп і проведення їх вишколу віднеслися викладачі фізичного виховання: Семко Л.В., Андрусишин В.В., Олійник О.В., викладач дисципліни «Захист Вітчизни» Кацедан І.В., куратори груп. Як винагороду за відмінно проведені заходи по вшануванню річниці створення УПА Братство ОУН-УПА Болехівщини презентує коледжу фільм про свого провідника С.Бандеру. Слід додати, що студенти коледжу, починаючи з І курсу систематично відвідують історико-меморіальний музей С.Бандери та меморіальний комплекс "Дем'янів лаз».
Заходи, спрямовані на виховання молоді в дусі поваги до воїнів УПА, борців за волю України, допоможуть бути готовими до боротьби, бо це наш обо’язок перед загиблими. Ми матимемо державу, про яку мріяли українці і гинули за неї.
Не можна не привітати через газету поважну в літах учасницю опору, члена ОУН, зв’язкову УПА Катерину Гаврилів зі святом Покрови і 70 річчя створення УПА.
Слава УПА! Слава Україні!

Кулієвич В.Г.
викладач Прикарпатського л/г коледжу
День працівника освіти в Прикарпатському лісогосподарському коледжі
День працівника освіти в Прикарпатському лісогосподарському коледжі

Красива осінь вишиває клени, а жовтень дарує нам тепле і радісне свято - День працівника освіти.
Викладач… Одна з найважливіших професій. Щодня вони стоять перед прицілом сотень допитлитвих дитячих оченят. До викладача йдуть зі своїми болями і радощами, черпають сили для підкорення нових висот, бо він заглядає у минуле, живе у сьогоденні, прокладає місток у майбутнє.
Яке ж серце потрібно мати викладачеві, щоб щоденно віддавати його студентам, і якою має бути любов до них у його добрій, терпеливій, нестаріючій душі. Саме таким – люблячим, терпеливим, добрим і справедливим, закоханим у свою справу викладачам і присвятили студенти свій концерт. В такий святковий день грамотами були нагороджені викладачі, які підготували переможців та призерів обласних олімпіад, конкурсів та спортивних змагань:
Мусієнко Оксана Євстахіївна - за підготовку призера обласного конкурсу ім. Я. Яцика серед студентів ВНЗ І-ІІ рівня акредитації, Дмитришин Оксана Богданівна - за підготовку призера обласного конкурсу читців, присвяченого Дню писемності і мови, Гошовський Андрій Богданович - за підготовку переможця обласного конкурсу з інформаційних технологій серед студентів ВНЗ І-ІІ рівня акредитації, Семко Любомир Володимиривич - за підготовку призера обласних змагань з тенісу серед студентів ВНЗ І-ІІ рівня акредитації, Олійник Олег Володимирович - за підготовку призера обласних змагань з баскетболу серед студентів ВНЗ І-ІІ рівня акредитації, Андрусишин Віктор Володимирович - за підготовку призерів обласних змагань серед студентів ВНЗ І-ІІ рівня акредитації, Савчин Андрій Іванович - за підготовку переможця 64-ої науково-технічної конференції студентів й аспірантів Національного лісотехнічного університету, Волчовський Роман Володимирович - за активну позааудиторну роботу з виховання студентської молоді, за активну методичну роботу в цикловій комісії Гринечко Василь Юрійович, Кухтій Марта Ярославівна, Димид Людмила Володимирівна.
Подяку від дирекції коледжу за багаторічну творчу та плідну працю у вихованні студентської молоді отримав Топольницький Володимир Євгенович.

Янишівська Л.А.
ПОЇЗДКА В КАРПАТИ


Студенти третього курсу Прикарпатського лісогосподарського коледжу,спеціальності «Лісове господарство» (група ЛГ-31) з 19 по 20 вересня 2012 організували подорож в Карпати . Першого дня автобусом прибули до Ворохти ,де нас ,як лісівників ,гостинно зустрів лісничий Ворохтянського лісництва Палійчук Андрій Богданович. Він детально ознайомив нас із структурою Прикарпатського національного парку та свого лісництва. Звернув увагу на основні засади ведення лісового господарства ,лісовідновлення та лісокористування .Лісничий надав нам участок лісництва для розкладання палаток .
В цей день ми ознайомилися з історією Ворохти ,відвідали спортивно-туристичні комплекси селища ,особливо-базу підготовки українських стрибунів із трампліна ,дуже цікавою була зустріч з дикими тваринами на території національного парку ,де можна було годувати з рук благородних оленів та кабанів .Пізно вечером під шум ялин і тріск вогнища, після смачної вечері ми міцно заснули в палатках .

Другого дня організували екскурсію у місто Яремче .Протягом дня ми ознайомились із історією міста та промислом гуцулів .відвідали також знаменитий водоспад та звіринець у природніх умовах .
По дорозі додому ми відвідали Богородчанський екоцентр де мали змогу ознайомитись із дендрологічним парком ,звіринцем та музейними експонатами.Цього ж дня ми щасливо повернулись у Болехів,дякуючи організаторам поїздки із надією повторити екскурсію.

Студенти групи ЛГ-31
ПОСВЯТА В СТУДЕНТИСтудент – ім’я твоє прекрасне,
Це молодість і оптимізм,
Невтомна праця, гострий розум,
Душа пісенна та професіоналізм !

Початок нового 2012-2013 навчального року для всього студентства України сповнений новими ідеями, надіями, сподіваннями. Більше сотні студентів-першокурсників радо зустріли в Прикарпатському лісогосподарському коледжі. Їх попереду чекає доросле самостійне життя, нелегкий шлях до здобуття професії. В цей святковий день все навкруги було пройнято атмосферою любові, доброзичливості, обличчя усіх сяяли усмішками і щастям. На святковій лінійці багато теплих слів почули першокусники від директора коледжу Черневого Юрія. Стати справжніми професіоналами, а щоб професійна честь стала найголовнішою у житті побажав їм заступник голови облдержадміністрації, кандидат в народні депутати Брус Василь Хомич. Від імені обласної державної адміністрації Василь Хомич подарував нашому коледжу чотири сучасні комп'ютери. Позитивну енергію свята закликав пронести із собою цілий навчальний рік міський голова Макота Зенон Володимирович. Звертаючись до студентів отець Дмитро та отець Іван наголосили на тому, що якими б спеціалістами не стали в майбутньому першокусники, а повинні залишатись завжди чесними, добрими, порядними людьми і своїми успіхами, поки що у навчанні, тішили своїх батьків.
Крім побажань першокурсники почули від голова студентської ради Соболя Ярослава Кодекс честі студента Прикарпатського л/г коледжу. Також уважно першокусники слухали гімн коледжу у виконанні призера обласного конкурсу вокалістів серед студентів ВНЗ І-ІІ рівня акредитації студентки ІV курсу Дорош Ірини. На завершення свята привітальну пісню подарувала всім присутнім студентка ІІІ курсу Томяк Юлія, яка нещодавно виборола 2 місце в конкурсі «Таланти Болехівщини».

В С Т У П - 2 0 1 2
СВІТОМ ІДЕ КОЛЯДА
Сіла пташка на дубочок
Й весело співає,
А Ви люди веселіться.
Христос ся Рождає !

«Світом іде коляда». Під такою назвою у Прикарпатському лісогосподарському коледжі відбулося свято Розколяди. Незважаючи на таку по-зимовому холодну днину, захід зібрав величезну кількість слухачів та зігрів теплом і благодаттю Різдвяних свят. Свято розпочалося із найщиріших слів привітання о. Дмитра. Далі лунали стародавні колядки, оригінальні вінчівки, незрівнянні щедрівки. Атмосфера свята змусила всіх слухачів подумки повернутися у день Святої Вечері та Різдва, викликала щире бажання колядувати, забувши про буденні справи.
Своєю етнічністю і неповторністю нас вразила колядка ліцеїстів 9 класу «Ясна зоря всьому світу звістила». А також потужним дзвоном пролунали колядки: «Пане, пане господарю пусти нас до хати» , «Добрий вечір тобі, пане господарю», «Бог ся раждає» , «У тиху святу ніч» , «На небі зірка ясна засяяла», «У цей святковий різдвяний
вечір» «У Вифлиємі діва сина породила» , «Небо і земля нині торжествують», «На різдво Христове», «Сумний святий вечір», «Вчора із вечора», «Темненькая нічка» . В цей день ангельськими голосами дітей піднімалися ввись хвальби новонародженому Спасителеві. На завершення грандіозного дійства пролунала колядка «Нова радість стала», яку виконав весь колектив Прикарпатського лісогосподарського коледжу. Слова подяки усім присутнім та організаторам свята пролунали із уст директора закладу п. Ю. Черневого. Учасники отримали нагороди та подарунки, а також масу позитивних емоцій. Таке дійство стане хорошою традицією і в майбутньому. Цей захід вкотре показав, що наша нація є найспівучішою, найталановитішою, а її люди – щирими патріотами своєї держави і хранителями традицій.
Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика

В нашому коледжі стали звичними студентські успіхи. Чергова приємна новина - студентка ІІ курсу спеціальності «Зелене будівництво і садово-паркове господарство» Янишевська Яна виборола ІІ місце в ІІ етапі Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика який проходив в м.Івано-Франківськ. Колектив працівників та студентів коледжу щиро вітає Яну з цим успіхом і бажає наступних перемог!
Авторизація
Логін

ПарольВи ще не зареєстровані?

 Реєстрація 


Забули пароль?

 Відновити 
Опитування
Опитування відсутні.
Сторінка завантажилась за 0,12 сек. 1,312,609 унікальних відвідувачів