Марта 05 2021 15:54:03
Навігація
¤ НОВИНИ
¤ ІНФОРМАЦІЯ
¤ АБІТУРІЄНТУ
¤ СТИПЕНДІЇ *ЕЛЕКТР.ПІДРУЧНИКИ (потрібна авторизація)
¤ ЕЛЕКТРОННІ ПІДРУЧНИКИ
¤ НМЗ дисциплін
¤ ФОТОГАЛЕРЕЯ
¤ ПОШУК РОБОТИ
Пам’яті видатного земляка
ПАМ’ЯТІ ВИДАТНОГО ЗЕМЛЯКА


Митцю не треба нагород,
Його судьба нагородила.
Коли в людини є народ,
Тоді вона уже людина.


Ліна Костенко


Серед мальовничої природи, відлуння карпатських гір і дзюрчання кришталевих струмків, у славетному місті Болехові 1 червня 2013 року на території Прикарпатського лісогосподарського коледжу відбулася знаменна подія, що за своєю значущістю та вагомістю досягла резонансу у суспільному і культурному житті міста. Відбулося відкриття та освячення меморіальної дошки професору, академiку Лiсiвничої академiї наук України, доктору сiльськогосподарських наук, видатному українському вченому в галузi лiсiвництва, лiсової таксацiї, екологiї; Заслуженому дiячу науки i технiки України Ярославу Олександровичу Сабану.
Ярослав Олександрович Сабан виправдано посідає одне з чільних місць серед провідних науковців-лісівників ХХ століття. Його життя – це шлях пошуків та внесків, здобутків у збагаченні науки. Він мав неабияку властивість гуртувати біля себе людей рідних йому по духові, людей, які розуміли його і яким Ярослав Олександрович міг передати те, що мав, те, що відчував. Він став науковцем-викладачем, щоб ділитися з небайдужими своїми знаннями.
Ярослав Олександрович народився 13 березня 1925 р. у м. Болехові. Вчився в Болехівській середній школі, а у роки війни – в Болехівській лісовій школі. Восени 1946 р. став студентом лісогосподарського факультету Львівської політехніки.
У 1961 р. Я.О.Сабан захистив кандидатську дисертацію "Вплив різних систем рубань, способів лісоексплуатації і механізації на природне відновлення бука в Закарпатті". Під редакцією Я.О.Сабана побачили світ вісім тематичних наукових збірників.
У 1984 р. він захистив докторську дисертацію "Наукові основи ведення лісового господарства в Карпатах", був обраний за конкурсом на посаду професора кафедри лісової таксації, у березні 1986 р. йому присвоєно звання професора.
За визначні досягнення у справі розбудови національної освіти в Україні, за успіхи у підготовці кадрів вищої кваліфікації, значний науковий доробок та його активну реалізацію Я.Сабану в 1992 р. Указом Президента присвоєно почесне звання "Заслужений діяч науки і техніки України".
Я.О.Сабан – автор більше ніж 250 наукових праць лісівничо-екологічного і лісотаксаційного спрямування.
Під трепетання синьо-жовтих прапорів, хвилюючий стукіт людських сердець прозвучало безліч зворушливих слів, спогадів, побажань.
Свято урочисто відкрив директор коледжу, учень професора Сабана, Юрій Іванович Черневий, який привітав усіх присутніх і провів короткий екскурс до історії витоків створення навчального закладу, і вагомий внесок у його відновлення та розвиток професора Я.О.Сабана. Пан Юрій Черневий зазаначив, що цей рік є знаменним для лісової освіти в Болехові, адже цього року відзначатимемо 130-ти річчя з дня заснування Лісової школи.

Право відкрити меморіальну дошку було надано сину професора Я. Сабана Юрієві Ярославовичу, народному депутатові І та ІІ скликань, голові Івано-Франківської обласної Ради 1992-1998 років Степанові Васильовичу Волковецькому, колишньому учневі професора Сабана, директорові коледжу Юрієві Івановичу Черневому. Пам’ятну дошку освятив отець-декан Дмитро Павлик.
У своєму привітальному виступі С.В.Волковецький закликав завжди пам’ятати про своє коріння, шанувати традиції і добрі започаткування. Побажав усім присутнім натхнення, енергії і творчих успіхів.
З привітальним словом виступив перший заступник міського голови Володимир Андрійович Півень. Він подякував дирекції за шану, віддану людині, яка була ініціатором відновлення Лісової освіти в м. Болехові.
«Болехівська земля багата на добрих, чуйних, талановитих людей, яким був Я.Сабан», - так розпочав виступ професор Степан Іванович Миклуш – декан лісогосподарського факультету Львівської лісотехніки, колишній учень професора пана Сабана, який одним з перших захистив дисертацію під керівництвом мудрого і вимогливого наставника. Він наголосив, що відкриття дошки буде надихати на нові звершення, а коледж стане зразком збереження національних традицій.
Хвилюючим був виступ сина Юрія, який розповів про батька як мудрого порадника, наставника, людину, що була безвідмовною у допомозі рідним і справжнім патріотом свого краю. Висловив щирі слова вдячності ініціаторам відкриття дошки, а всім присутнім – за небайдужість, теплі слова і пам’ять про батька.
Поділилися своїми спогадами професор, віце-президент Лісівничої академії наук України Платон Романович Третяк; голова Союзу українок м. Болехова Лариса Дармохвал, родич, відомий хірург Мар’ян Сабан, почесний голова Долинської районної організації «Просвіта» Степан Янковський.
А начальник міського управління освіти Мельник Богдан Михайлович зазначив, що історія найбільше пам’ятає тих, хто працював і працює в науці. Сказав, що коледж є осередком духовності, просвіти, збереження національних традицій та виховання галицької інтелігенції.
На завершення дійства пролунали пісні у виконанні викладача коледжу Романа Волчовського і музичного керівника Сергія Половинка.
В Прикарпатському лісогосподарському коледжі до Ярослава Олександровича Сабана особливе ставлення. Його мрія збулася. І сьогодні він з радістю і надією дивиться в очі молодих юнаків і дівчат, для яких є натхненником і прикладом у професійному зростанні.


Викладачі української мови та літератури
Іванна Бодоряк, Оксана Дмитришин

ВСТУП - 2013


Конкурс "Княгиня Бойківщини"
Зустріч випускників
Зійдімося ж, друзі,
Зійдімось на свято
Згадаймо юності –
неповторний той час.


24 травня 2013 року Прикарпатський лісогосподарський коледж зустрічав своїх випускників. Ця традиційна подія відбувається кожного року в травні. З 1200 години почали збиратися випускники, яких радо зустрів коледж. Випускники фотографувалися, ділилися спогадами про студентське життя. Тепло привітав присутніх директор коледжу Черневий Ю.І. Він розповів про досягнення студентів та поділився планами на майбутнє. Святкова програма, організована студентами коледжу, подарувала всім присутнім гарний настрій і на деякий час повернула випускників у студентські роки.
Грабовський Святослав висловив особливі слова подяки від випускників директору, завідувачам відділень, всьому викладацькому колективу за проведення зустрічі, яка залишиться у пам'яті для всіх присутніх надовго (див. фотогалерею).


Міжнародний математичний конкурс «Кенгуру»

Найбільш популярний конкурс серед учнівської молоді – Міжнародний математичний конкурс «Кенгуру».
Метою конкурсу є популяризація математичних ідей та підтримка талановитих учнів, розвиток їх інтелектуальних здібностей, активізація творчої діяльності викладачів. Особливість конкурсу полягає у тому, що ані переможців, ані переможених немає. Кожна дитина знає, що це насамперед особиста перемога, чергова сходинка інтелектуального зростання. Приємно, що в цьму році участь у конкурсі "Кенгуру" взяли наші студенти та ліцеїсти. Загалом було 42 представника. В номінації "Кадет" брали участь 5 учнів ліцейного відділення, а в номінації "Юніор" змагалися 37 студентів першого курсу коледжу. Всі вони отримали відповідні сертифікати учасників конкурсу.

Нагородження працівників коледжу
Акція "За чисте довкілля"
Студенти та працівники коледжу взяли участь у заходах по благоустрою території до Великодніх свят, щорічної всеукраїнської акції з благоустрою «За чисте довкілля». Всі брали активну участь у проведенні весняного благоустрою не тільки території навколо коледжу, а й прилеглих та закріплених територій.
Трудовий десант студентів із завзяттям та гарним настроєм покращували довкілля: обкопували дерева, газони, фарбували бордюри, прибирали опале листя, виносили сміття, готували клумби для висадки квітів, саджали дерева і кущі.
Більше 500 учасників толоки прибрали 12 га території, ліквідували 8 несанкціонованих сміттєзвалищ, вивезли 60 м3 побутових відходів, зібраних на смітєзвалищах, висадили 100 кущів, 520 дерев та 15 тисяч саджанців. Студенти та працівники коледжу упорядкували 3 парки, 4 сквери, три спортмайданчики, прибрали дві вулиці. Допомогли пробудитися від зимового сну деревам в 4 садах та підготували до весняного цвітіння 11 квітників.


День цивільного захистуПроведення Дня цивільного захисту

24 квітня 2013 року в Прикарпатському лісогосподарському коледжі відбувся День цивільного захисту. Основне його завдання – вироблення у студентів та працівників коледжу умінь і навичок грамотно і чітко діяти в різних надзвичайних ситуаціях для захисту свого здоров’я та життя, закріплення практичних знань і дій під час виникнення надзвичайних ситуацій техногенного чи природного характеру.

Розпочався цей день зі збору керівного складу ЦЗ коледжу та проведенням урочистої лінійки. На урочистій лінійці начальник штабу ЦЗ заступник директора з виховної роботи Янишівська Л.А.ознайомила присутніх з метою та планом проведення дня ЦЗ у коледжі.

Організовано і злагоджено була здійснена евакуація учасників навчально-виховного процесу. Високу підготовленість та злагодженість дій показали невоєнізовані формування, готові діяти за ввідними. Особливо проявила себе санітарна ланка, представники якої професійно надали допомогу «потерпілому» під час евакуації з приміщення. Добре спрацювали під час евакуації зв’язківці та ланка охорони громадського порядку.

Заключним заходом стала естафета студентів під керівництвом викладачів фізичного виховання. Не менш цікавими були змагання зі стрільби під керівництвом викладача Захисту Вітчизни
Кацедана І.В.
Закінчилося свято підбиттям підсумків проведення Дня цивільного захисту.
Студентська науково-технічна конференція

Студентська наукова робота


З метою урізноманітнення форм індивідуальної роботи з обдарованою студентською молоддю, вийшов наказ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України «Про організацію та проведення науково-практичних конференцій та семінарів молодих учених і студентів у 2013 році».
У Львівському національно-технічному університеті України 16-18 квітня 2013 року відбулась 65 студентська науково-технічна конференція, яка була присвячена тематиці «Ведення лісового, мисливського і садово-паркового господарства», в якій взяли участь студенти коледжів та університетів.
Всього на конференції було представлено 76 наукових робіт. В цілому було виявлено значний науковий потенціал доповідачів та високий рівень їх фахової підготовки. Перед членами журі постало складне запитання щодо визначення переможців. Серед основних критеріїв, за якими відбулося обговорення доповідей та їх оцінка, були: актуальність обраної теми та її новизна; логічність викладення матеріалу та його загальна цікавість; якість презентації та візуального супроводження; повнота відповідей на поставлені питання.
Студенти Прикарпатського лісогосподарського коледжу Медейчук Богдан, Іваник Ігор та науковий керівник Савчин Андрій Іванович представили доповідь на тему: «Особливості структури старовікового букового деревостану у верхів’ї ріки Сукіль». Дана доповідь являла собою узагальнення клопіткої роботи дослідження старовікових деревостанів, оскільки їх практично в лісах вже не залишилося через інтенсивне лісокористування. Всі дослідження проводились під пильним керівництвом професора Третяка Платона Романовича.
Доповідачам було поставлено багато запитань, які викликали тривалі дискусії між студентами та науковцями. Своїм виступом вони проявили високі здібності до наукової роботи, глибоке володіння матеріалом та вмінням зацікавити своїми дослідженнями оточуючих. Проявили високий рівень професійної підготовки.
Результат не забарився. І місце на 65-й студентській науково-технічній конференції було присуджено студентам Прикарпатського лісогосподарського коледжу Медейчуку Богдану та Іванику Ігорю, які були нагороджені дипломом за високі успіхи в студентській науковій роботі.Зустріч випускників
Студентське лідерство - запорука успіху.
Студентське лідерство - запорука успіху.З 20 по 22 березня 2013 року Головним управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту обласної державної адміністрації на базі лікувально - оздоровчого комплексу «Карпатські зорі» (м. Косів) було проведено обласний навчальний семінар-практикум для голів молодіжних та студентських рад на тему: «Куріння, алкоголь, наркоманія, СНІД – чотири вороги здоров’я, чотири вороги людства», в якому взяло участь 50 представників органів молодіжного та студентського самоврядування.

У відкритті семінару-практикуму взяли участь Депутат Івано-Франківської обласної ради, голова ГО "Школа лідерів", голова ГО "Івано-Франківська громадська обласна рада" - Олійник Володимир Євгенович та Семків Валерій Дмитрович - головний спеціаліст відділу оздоровлення дітей та молодіжної політики головного управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації.

Як голова студентської ради був учасником семінару-практикуму, де представляв Прикарпатський лісогосподарський коледж. Показував презентацію виховного заходу, який був проведений в коледжі на тему: «Ми проти куріння». Також приймав активну участь у складанні проектів, тренінгу, в турнірі інтелектуалів «Що?Де?Коли?».

Провівши 3 дні на цьому семінарі, я почерпнув для себе багато нової та корисної інформації. По закінченню семінару-практикуму отримав сертифікат.

Своїми враженями та отриманими знаннями з семінару-практикуму я поділився з учасниками круглого столу, який був організований начальником відділу у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту - Фамелюк Л.М. 26 березня 2013 року. На ньому були присутні фахівці соціальної роботи всіх сіл Болехівщини, начальник служби у справах дітей - Тетяна Досяк, лікар-інфекціоніст Болехівської ЦМЛ Мухопад О.Р., тренери-викладачі Болехівської ДЮСШ - Кладько Р.В. та Івасів М.Р., молодіжні організації. Велику цікавість проявили учасники при розв’язуванні кросворду «Твоє життя – твій вибір», в якому ключовим словосполученням було – «палінню ні» та при проведенні тренінгу. З радістю поділився з учасниками своїми доробками.Соболь Я.В.
Авторизація
Логін

ПарольВи ще не зареєстровані?

 Реєстрація 


Забули пароль?

 Відновити 
Опитування
Опитування відсутні.
Сторінка завантажилась за 0,12 сек. 1,297,632 унікальних відвідувачів