Декабря 16 2018 19:07:08
Навігація
¤ НОВИНИ
¤ ІНФОРМАЦІЯ
¤ АБІТУРІЄНТУ
¤ СТИПЕНДІЇ *ЕЛЕКТР.ПІДРУЧНИКИ (потрібна авторизація)
¤ ФОТОГАЛЕРЕЯ
Зараз на сайті
¤ Гостей: 2

¤ Користувачів: 0

¤ Всього користувачів: 28
¤ Новий користувач: Taras23
ДЕНЬ ПРАЦІВНИКА ЛІСУ

«ДЕНЬ ПРАЦІВНИКА ЛІСУ»
урочистості до святаЩорічно третьої неділі вересня в Україні відзначають «День працівника лісу».
Начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Олексій Голубчак у вітальному слові подякував за невтомну працю та наполегливість працівникам лісової галузі Івано-Франківщини.
«Направду ліс один з найбільших скарбів нашого краю і саме завдяки роботі працівників лісового господарства вдається зберігати, охороняти і примножувати лісові фонди Карпат. Саме завдяки праці лісівників Прикарпаття відоме далеко за межами нашої держави. Бажаю міцного здоров’я та довголіття, злагоди в родинах та Божого благословення», – побажав працівникам лісової галузі Олександр Криницький.
З нагоди професійного свята чимало прикарпатських лісівників отримали відомчі нагороди Держлісагенства України, почесні грамоти Облдержадміністрації та Обласної ради, а також грамоти та іменні годинники начальника обласного управління лісового та мисливського господарства. Завершились урочистості святковим концертом, де брали участь народні артисти України та кращі колективи Івано-Франківщини. Студенти, разом із викладачами Половинком С.І. та Волчовським Р.В., урочисто відкрили концертну програму свята виконанням гімну нашого коледжу і весь зал відчув «чарівний світ зеленої краси» лісу.ПОСВЯТА В СТУДЕНТИПочаток нового 2013-2014 навчального року для всього студентства України сповнений новими ідеями, надіями, сподіваннями. Більше сотні студентів-першокурсників радо зустріли в Прикарпатському лісогосподарському коледжі. Їх попереду чекає доросле самостійне життя, шлях до здобуття професії.
В цей святковий день все навкруги було пройнято атмосферою любові, доброзичливості, обличчя усіх сяяли усмішками і щастям.

На святковій лінійці багато теплих слів почули першокусники від директора коледжу Черневого Юрія Івановича. Стати справжніми професіоналами побажав їм міський голова Макота Зенон Володимирович, а щоб професійна честь стала найголовнішою у житті. Закликав пронести із собою позитивну енергію свята цілий навчальний рік. Звертаючись до студентів отець Василь та отець Іван наголосили на тому, що якими б спеціалістами не стали в майбутньому першокусники, а повинні залишатись завжди чесними, добрими, порядними людьми і своїми успіхами, поки що у навчанні, тішили своїх батьків.

Крім побажань першокурсники почули від голови студентської ради Бабінчука Дмитра Кодекс честі студента Прикарпатського л/г коледжу.

На завершення свята привітальну пісню подарували всім присутнім музичний керівник Половинко Сергій Іванович та викладач інформатики, який зайняв ІІ місце в міському конкурсі «Таланти Болехівщини» Роман Володимирович Волчовський.Вітаумо
ВРУЧЕННЯ ДИПЛОМІВ
В Прикарпатському лісогосподарському коледжі відбулося урочисте вручення дипломів випускникам 2013р. Вручали дипломи випускникам денної форми навчання спеціальностей "Лісове господарство", "Бухгалтерський облік", "Землевпорядкування" та випускникам заочної форми навчання спеціальності "Лісове господарство".
Вручення дипломів - одна з найбільш хвилюючих подій у житті недавнього студента, а тепер – випускника, адже це своєрідний підсумок копіткої праці кількох років.
Для кожного з присутніх цей день був по-своєму радісний і урочистий. Суворі викладачі перетворилися в дбайливих люблячих наставників і не приховували посмішок і радості. Серед гостей - не тільки викладачі, але й батьки, керівники міста, священнослужителі, улюблені друзі.
Літня погода, прощальні промови, посмішки гостей і радісні сяючі обличчя випускників - все це створює настрій справжнього свята.
З вітальними промовами до випускників звернулися директор коледжу Юрій Іванович Черневий, міський голова Зенон Макота, завідувач кафедри бухгалтерського обліку Львівської комерційної академії, професор Бачинський В.І. Випускникам побажали продовжити подальшу освіту в університетах, реалізуватися в обраній професії, бути затребуваними.
З благословенням Божим в самостійне життя звернулися священики – отець Василь та отець Іван. Окропивши випускників освяченою водою і вручивши кожному з них іконку, побажали їм і їх батькам Божої ласки і допомоги у досягненні доброї мети.
Всі гості висловили надію, що цей день назавжди закарбується в пам'яті випускників і що вони не втратять зв'язок з коледжем, з викладачами і своїми однокурсниками,адже яким би не було важким навчання, в пам'яті надовго залишаться шановні викладачі, творча атмосфера коледжу, лекції, заліки, іспити, концертні виступи, поїздки на конкурси, екскурсії.

Випускники, розлучаючись з викладачами та друзями, передають естафету добрих традицій наступним курсам.

ВРУЧЕННЯ ДИПЛОМІВ
Працевлаштування


Прикарпатський лісогосподарський коледж приділяє значну увагу працевлаштуванню майбутніх випускників.
З цією метою, 21 червня 2013 року відбулася зустріч з начальником відділу кадрів ТОВ «УНІПЛИТ»
Юрків Мар’яною Василівною з студентами спеціальності «Лісове господарство».
Вона цікаво розповіла про специфіку роботи на підприємстві, можливості кар’єрного росту.


Підкорення найвищої вершини Українських Карпат.
МИ НА ГОВЕРЛІ

Група ТО-31 вже давно планувала сходження на найвищу вершину Українських Карпат гору Говерла і от прийшов час.
У вівторок 25 червня ми стартували з Болехова вранці, а вже о 13.00 милувалися красою гір. Маршрут нашої подорожі такий: Болехів-Долина-Івано-Франківськ-Яремче-Ворохта. Керівниками групи були наші викладачі: Гошовська І.І., Андрусишин В.В., Янишівський Я.Я. та Горбова М.Я.
Мабуть, неможливо описати словами усі ті відчуття, коли перед нами відкрилась панорама на гору Говерла, яку нам потрібно підкорити. Гора Говерла (2061м) - найвища точка України входить до складу високогірного хребта Чорногора разом з іншими двохтисячниками: Петрос, Ребра, Бребенескул, Гутин-Томнатик, Піп Іван (Чорна Гора).
Місце ночівлі вибрали недалеко від турбази Заросляк біля бурхливої річки Прут, розбили табір, повечеряли смачним борщем і весь вечір біля вогнища співали гарні українські пісні.
Ранок наступного для зустрів нас свіжою прохолодою. Сніданок, короткі збори і ми готові до сходження. Підніматися вирішили більш пологим, але трохи довшим маршрутом «синім», а спускатись більш крутим і коротшим «зеленим».
Сходження зайняло приблизно дві із половиною години і десь о першій годині ми були біля символічного знаку на вершині. Чудовий краєвид під час підйому, щасливі обличчя друзів та викладачів наповняли серце радістю! В ясну погоду з вершини Говерли прекрасно видно увесь Чорногорський хребет, але коли ми піднялися був сильний туман і здавалося що ми серед хмар. Дійсно, враження незабутні. Вже не вперше на найвищій вершині нашої держави прозвучали слова гімну коледжу: "Нас кличуть гори і ліси карпатські....."
Разом з нами здійснювали сходження інші групи туристів з різних куточків України. Дуже сподобалось, що на вершині чисто і прибрано. Люди жартують, посміхаються одне одному, допомагають при потребі.
У кожного з нас залишилось багато приємних вражень та спогадів. Ця поїздка залишиться у наших серцях на все життя!

Студентка групи ТО-31 Чернега Марія
ЗАСІДАННЯ РАДИ ДИРЕКТОРІВ
18 червня 2013 року, на базі Прикарпатського лісогосподарського коледжу, відбулося заключне в цьому навчальному році засідання Ради директорів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Івано-Франківської області. У засіданні взяв участь заступник начальника управління освіти і науки Івано-Франківської обласної державної адміністрації І.О.Гаврилюк.
Зустрічали директорів технікумів та коледжів області в Гошівському монастирі на Ясній Горі. Для дорогих гостей по території монастиря було проведено цікаву екскурсію.

Робоче засідання Ради директорів відбувалося в конференц-залі коледжу. На засідання обговорювалась питання ролі директора навчального закладу у формування матеріальної бази закладу, а також роль директора в процесі формування нормативно-правових механізмів залучення та використання позабюджетних коштів. Також було затверджено Положення про проведення обласних навчальних олімпіад. Голова Ради директорів Р.В.Нагорний підвів підсумки роботи за 2012-2013н.р.

Після робочого засідання гості оглянули територію та навчально-матеріальну базу коледжу.


ЗАХИСТ ДИПЛОМНИХ ПРОЕКТІВ
19, 20 та 21 червня 2013року в нашому коледжі відбувся захист дипломних проектів студентів спеціальності «Землевпорядкування» на здобуття кваліфікації технік-землевпорядник за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодший спеціаліст. На розгляд Державної кваліфікаційної комісії, яку очолював кандидат технічних наук, доцент кафедрикадастру території інституту геодезії Національного університету "Львівська політехніка" Губар Юрій Петрович було представлено 27 дипломних проектів.Вітаємо молодших спеціалістів техніків-землевпорядників з успішним захистом дипломних проектів. Бажаємо творчої наснаги та професійної реалізації.
Пам’яті видатного земляка
ПАМ’ЯТІ ВИДАТНОГО ЗЕМЛЯКА


Митцю не треба нагород,
Його судьба нагородила.
Коли в людини є народ,
Тоді вона уже людина.


Ліна Костенко


Серед мальовничої природи, відлуння карпатських гір і дзюрчання кришталевих струмків, у славетному місті Болехові 1 червня 2013 року на території Прикарпатського лісогосподарського коледжу відбулася знаменна подія, що за своєю значущістю та вагомістю досягла резонансу у суспільному і культурному житті міста. Відбулося відкриття та освячення меморіальної дошки професору, академiку Лiсiвничої академiї наук України, доктору сiльськогосподарських наук, видатному українському вченому в галузi лiсiвництва, лiсової таксацiї, екологiї; Заслуженому дiячу науки i технiки України Ярославу Олександровичу Сабану.
Ярослав Олександрович Сабан виправдано посідає одне з чільних місць серед провідних науковців-лісівників ХХ століття. Його життя – це шлях пошуків та внесків, здобутків у збагаченні науки. Він мав неабияку властивість гуртувати біля себе людей рідних йому по духові, людей, які розуміли його і яким Ярослав Олександрович міг передати те, що мав, те, що відчував. Він став науковцем-викладачем, щоб ділитися з небайдужими своїми знаннями.
Ярослав Олександрович народився 13 березня 1925 р. у м. Болехові. Вчився в Болехівській середній школі, а у роки війни – в Болехівській лісовій школі. Восени 1946 р. став студентом лісогосподарського факультету Львівської політехніки.
У 1961 р. Я.О.Сабан захистив кандидатську дисертацію "Вплив різних систем рубань, способів лісоексплуатації і механізації на природне відновлення бука в Закарпатті". Під редакцією Я.О.Сабана побачили світ вісім тематичних наукових збірників.
У 1984 р. він захистив докторську дисертацію "Наукові основи ведення лісового господарства в Карпатах", був обраний за конкурсом на посаду професора кафедри лісової таксації, у березні 1986 р. йому присвоєно звання професора.
За визначні досягнення у справі розбудови національної освіти в Україні, за успіхи у підготовці кадрів вищої кваліфікації, значний науковий доробок та його активну реалізацію Я.Сабану в 1992 р. Указом Президента присвоєно почесне звання "Заслужений діяч науки і техніки України".
Я.О.Сабан – автор більше ніж 250 наукових праць лісівничо-екологічного і лісотаксаційного спрямування.
Під трепетання синьо-жовтих прапорів, хвилюючий стукіт людських сердець прозвучало безліч зворушливих слів, спогадів, побажань.
Свято урочисто відкрив директор коледжу, учень професора Сабана, Юрій Іванович Черневий, який привітав усіх присутніх і провів короткий екскурс до історії витоків створення навчального закладу, і вагомий внесок у його відновлення та розвиток професора Я.О.Сабана. Пан Юрій Черневий зазаначив, що цей рік є знаменним для лісової освіти в Болехові, адже цього року відзначатимемо 130-ти річчя з дня заснування Лісової школи.

Право відкрити меморіальну дошку було надано сину професора Я. Сабана Юрієві Ярославовичу, народному депутатові І та ІІ скликань, голові Івано-Франківської обласної Ради 1992-1998 років Степанові Васильовичу Волковецькому, колишньому учневі професора Сабана, директорові коледжу Юрієві Івановичу Черневому. Пам’ятну дошку освятив отець-декан Дмитро Павлик.
У своєму привітальному виступі С.В.Волковецький закликав завжди пам’ятати про своє коріння, шанувати традиції і добрі започаткування. Побажав усім присутнім натхнення, енергії і творчих успіхів.
З привітальним словом виступив перший заступник міського голови Володимир Андрійович Півень. Він подякував дирекції за шану, віддану людині, яка була ініціатором відновлення Лісової освіти в м. Болехові.
«Болехівська земля багата на добрих, чуйних, талановитих людей, яким був Я.Сабан», - так розпочав виступ професор Степан Іванович Миклуш – декан лісогосподарського факультету Львівської лісотехніки, колишній учень професора пана Сабана, який одним з перших захистив дисертацію під керівництвом мудрого і вимогливого наставника. Він наголосив, що відкриття дошки буде надихати на нові звершення, а коледж стане зразком збереження національних традицій.
Хвилюючим був виступ сина Юрія, який розповів про батька як мудрого порадника, наставника, людину, що була безвідмовною у допомозі рідним і справжнім патріотом свого краю. Висловив щирі слова вдячності ініціаторам відкриття дошки, а всім присутнім – за небайдужість, теплі слова і пам’ять про батька.
Поділилися своїми спогадами професор, віце-президент Лісівничої академії наук України Платон Романович Третяк; голова Союзу українок м. Болехова Лариса Дармохвал, родич, відомий хірург Мар’ян Сабан, почесний голова Долинської районної організації «Просвіта» Степан Янковський.
А начальник міського управління освіти Мельник Богдан Михайлович зазначив, що історія найбільше пам’ятає тих, хто працював і працює в науці. Сказав, що коледж є осередком духовності, просвіти, збереження національних традицій та виховання галицької інтелігенції.
На завершення дійства пролунали пісні у виконанні викладача коледжу Романа Волчовського і музичного керівника Сергія Половинка.
В Прикарпатському лісогосподарському коледжі до Ярослава Олександровича Сабана особливе ставлення. Його мрія збулася. І сьогодні він з радістю і надією дивиться в очі молодих юнаків і дівчат, для яких є натхненником і прикладом у професійному зростанні.


Викладачі української мови та літератури
Іванна Бодоряк, Оксана Дмитришин

ВСТУП - 2013


Авторизація
Логін

ПарольВи ще не зареєстровані?

 Реєстрація 


Забули пароль?

 Відновити 
Опитування
Опитування відсутні.
Сторінка завантажилась за 0,11 сек. 902,492 унікальних відвідувачів